Księgowość internetowa

W dobie kiedy wirtualna rzeczywistość coraz bardziej przenika naszą codzienność przestają dziwić również coraz to nowe usługi oferowane przez internet. Jedną z takich usług jest wirtualna księgowa, czy też księgowość prowadzona przez internet.

 

Taka forma prowadzenia księgowości zakłada stworzenie platformy, do której dostęp ma z jednej strony biuro rachunkowe, z drugiej obsługiwany przez nie klient. Każdy kto zyskuje dostęp do platformy obwarowany loginem i hasłem ma również określone uprawnienia pozwalające mu na wykonywanie określonych zadań w ramach platformy.

 

zdjecie2


Dzięki takiemu rozwiązaniu klient ma bieżący dostęp zarówno do listy swoich zobowiązań względem np. Urzędu Skarbowego czy ZUS-u oraz może informować biuro rachunkowe o ich uregulowaniu.

 

Ponadto klient ma również dostęp do swoich bieżących rozliczeń, wyników finansowych i może za pośrednictwem platformy pobrać wyciągi ze swoich ksiąg.

 

Takie rozwiązania znacznie skracają proces rozliczenia firmy oraz umożliwiają szybkie reagowanie na ewentualne nieprawidłowości.